Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Nowe zezwolenia w strefie ekonomicznej

17-02-2017

Logo WMSSE

Na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstaną dwie nowe inwestycje z branży meblarsko-drzewnej. Zezwolenie na prowadzenie działalności w strefie otrzymł Warmińsko Mazurski Klaster Meblowy oraz firma Horizont Project Development.

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Stacja monitorowania powietrza w Ełku

17-02-2017

Ilustracja do tekstu

W Ełku uruchomiono stację monitoringu jakości powietrza. Stacja zlokalizowana jest na terenie stadionu miejskiego MOSIR w Ełku, przy ul. Piłsudskiego 27. Monitoring powietrza nadzoruje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Olsztynie. Stacja...

Więcej

Społeczeństwo

XXIV sesja sejmiku województwa

17-02-2017

Ilustracja do tekstu

Sesja sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego odbędzie się 21 lutego 2017 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie przy ul. Plater 1 (sala 420, godz. 11).  1. Otwarcie Sesji.

Więcej

Turystyka i promocja regionu

W Ełku zmierzą się z zimą, dystansem i przeszkodami

17-02-2017

Ełk

Jak określają sami organizatorzy, Runmageddon jest biegiem „dla prawdziwych sportowych psychopatów”. W sobotę (18 lutego) w Ełku zostanie rozegrany w zimowej odsłonie na dwóch dystansach: Classic i Rekrut. Na trasę tego...

Więcej

Kultura

544. urodziny Mikołaja Kopernika

17-02-2017

Logo olsztyńskiego planetarium

Impreza odbędzie się w najbliższy weekend (18-19 lutego) w olsztyńskim Planetarium. Nie zabraknie pokazów, warsztatów edukacyjnych i urodzinowego tortu.

Więcej

Edukacja i Sport

Z Elbląga na mistrzostwa Europy

16-02-2017

Fot. stockvault.net

W województwie warmińsko-mazurskim odbędzie się turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy seniorów w futsalu. Zmagania piłkarskich drużyn potrwają od 8 do 11 kwietnia 2017 roku. O prawo do występów w mistrzostwach...

Więcej

Fot. organizatorzyUroczystości poświęcone pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Jana Pawła II odbędą się 5 października na lotnisku Wilamowo pod Kętrzynem. Początek o godz. 12.

 

Spotkanie jest inspirowane wydarzeniami z 6 października 1954 roku, kiedy to Kardynał Wyszyński przez Lotnisko Kętrzyn Wilamowo był przewożony z miejsca internowania w Stoczku Warmińskim (Klasztornym) do innego miejsca – Prudnika Śląskiego. Wydarzenie to opisuje sam Kardynał Wyszyński w „Zapiskach Więziennych”.  

 

Uroczysty apel odbędzie się w obecności pocztów sztandarowych, organizacji kombatanckich, szkół, harcerzy, kompanii honorowych jednostek wojskowych, reprezentantów władz państwowych i samorządowych oraz dostojników kościelnych różnych wyznań. O godzinie 12.30 wszyscy zebrani przeniosą się do hangaru lotniczego, by wysłuchać okolicznościowego wystąpienia wybitnego profesora Jana Żaryna. Finałem uroczystości będzie  Liturgia Słowa Bożego oraz wystawa zdjęć poświęconej wybitnym Polakom, Kardynałowi Wyszyńskiemu oraz Janowi Pawłowi II. Nie zabraknie również koncertu orkiestry wojskowej z pokazem musztry paradnej (godz. 13.20). Organizatorem uroczystości jest Aeroklub Krainy Jezior.

 

W piątek (4 października) zaplanowano także uroczystości w Stoczku Klasztornym – Sanktuarium Matki Pokoju. O godz. 17 rozpocznie się msza święta pod przewodnictwem księdza infułata Adolfa Setlaka w intencji o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.