Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Radni będą głosować nad absolutorium

27-06-2016

Sala sejmiku

Ostatni raz przed wakacjami zbiorą się radni Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Sesja, na której radni będą głosować między innymi nad absolutorium dla zarządu województwa, obędzie się w sali nr 420 przy...

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Sanepid zbadał wodę w jeziorach Warmii i Mazur

27-06-2016

Plaża nad jeziorem Ukiel w Olsztynie

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor nadzoruje jakość wody w jeziorach. Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zbadał 12 kąpielisk.

Więcej

Społeczeństwo

Jubileuszowe spotkanie studentów – seniorów

27-06-2016

Logotyp

Dzisiaj (27 czerwca) rozpoczyna się 10. edycja Spotkań Integracyjnych Polskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku zza Wschodniej Granicy, której uroczyste otwarcie odbędzie się na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Członkiem Komitetu Honorowego przedsięwzięcia...

Więcej

Turystyka i promocja regionu

Wymyśl wycieczkę i zgarnij nagrodę

27-06-2016

Widok na Jeziorak

By wziąć udział w konkursie, należy przygotować w bezpłatnej aplikacji my-guide autorską trasę turystyczną po regionie Warmii i Mazur. Jest coraz mniej czasu na zgłoszenia – termin upływa z końcem lipca.

Więcej

Kultura

„Wakacyjne zabawy ze sztuką” w Światowidzie

27-06-2016

Warsztaty wakacyjne w Światowidzie

To ciekawa propozycja dla młodych ludzi, którzy chcieliby spędzić wakacyjny tydzień twórczo i artystycznie. Zostały jeszcze wolne miejsca na sierpniowych warsztatach.

Więcej

Edukacja i Sport

Udane starty lekkoatletów z Warmii i Mazur

27-06-2016

Lekkoalteci z Warmii i Mazur

W Bydgoszczy zakończyły się 92. indywidualne mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. Nasi przedstawiciele przywieźli do domu cztery medale. Dwa złote krążki wywalczył Karol Zalewski z AZS UWM Olsztyn, który...

Więcej

Fot. organizatorzyUroczystości poświęcone pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Jana Pawła II odbędą się 5 października na lotnisku Wilamowo pod Kętrzynem. Początek o godz. 12.

 

Spotkanie jest inspirowane wydarzeniami z 6 października 1954 roku, kiedy to Kardynał Wyszyński przez Lotnisko Kętrzyn Wilamowo był przewożony z miejsca internowania w Stoczku Warmińskim (Klasztornym) do innego miejsca – Prudnika Śląskiego. Wydarzenie to opisuje sam Kardynał Wyszyński w „Zapiskach Więziennych”.  

 

Uroczysty apel odbędzie się w obecności pocztów sztandarowych, organizacji kombatanckich, szkół, harcerzy, kompanii honorowych jednostek wojskowych, reprezentantów władz państwowych i samorządowych oraz dostojników kościelnych różnych wyznań. O godzinie 12.30 wszyscy zebrani przeniosą się do hangaru lotniczego, by wysłuchać okolicznościowego wystąpienia wybitnego profesora Jana Żaryna. Finałem uroczystości będzie  Liturgia Słowa Bożego oraz wystawa zdjęć poświęconej wybitnym Polakom, Kardynałowi Wyszyńskiemu oraz Janowi Pawłowi II. Nie zabraknie również koncertu orkiestry wojskowej z pokazem musztry paradnej (godz. 13.20). Organizatorem uroczystości jest Aeroklub Krainy Jezior.

 

W piątek (4 października) zaplanowano także uroczystości w Stoczku Klasztornym – Sanktuarium Matki Pokoju. O godz. 17 rozpocznie się msza święta pod przewodnictwem księdza infułata Adolfa Setlaka w intencji o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.