Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Przedsiębiorcy i Gminy Fair Play u marszałka

10-02-2016

Przedsiębiorcy i Gminy Fair Play u marszałka

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin spotka się z laureatami XVIII edycji Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play” i XIV edycji Konkursu „Gmina Fair Play”. Ideą programu PFP jest promocja zasad...

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Konkurs ekologiczny dla młodzieży

10-02-2016

Konkurs ekologiczny dla młodzieży

„Masz wybór segreguj, odzyskaj – odpady opakowaniowe” to konkurs na komiks, w którym mogą wziąć udział wszyscy uczniowie. Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół działających na terenie trzech województw: warmińsko-mazurskiego...

Więcej

Społeczeństwo

Szukamy najskuteczniejszych obrońców seniorów

10-02-2016

Szukamy najskuteczniejszych obrońców seniorów

W ramach kampanii „Bezpieczny Senior” zorganizowany został konkurs, którego celem jest promowanie dobrych praktyk w przeciwdziałaniu oszustwom, przemocy i przestępstwom wobec osób starszych. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 maja 2016.

Więcej

Turystyka i promocja regionu

O nietypowych atrakcjach Jezioraka

10-02-2016

O nietypowych atrakcjach Jezioraka

Cykl spotkań „Porozmawiajmy o Jezioraku” rozpocznie się 18 lutego 2016 roku w Iławie. Będą miały formę prelekcji, dyskusji oraz wykładów. Cały cykl podzielony został na 3 edycje – zimowo-wiosenną, letnią...

Więcej

Kultura

Tworzymy kanon kulturowy Warmii i Mazur

10-02-2016

Tworzymy kanon kulturowy Warmii i Mazur

Fundacja Borussia zaprasza do wspólnego stworzenia kanonu kulturowego regionu. Każdy może zadecydować, które miejsca pamięci są ważne i stanowią o tożsamości naszej małej ojczyzny.

Więcej

Edukacja i Sport

Finansowy zastrzyk dla sportu w regionie

10-02-2016

Finansowy zastrzyk dla sportu w regionie

Samorząd województwa wspiera rozwój kultury fizycznej w regionie. Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań samorządu pozwoli m.in. upowszechniać i popularyzować sport środowisk akademickich, paraolimpijskich czy osób niepełnosprawnych. Wsparcie otrzymają...

Więcej

Fot. organizatorzyUroczystości poświęcone pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Jana Pawła II odbędą się 5 października na lotnisku Wilamowo pod Kętrzynem. Początek o godz. 12.

 

Spotkanie jest inspirowane wydarzeniami z 6 października 1954 roku, kiedy to Kardynał Wyszyński przez Lotnisko Kętrzyn Wilamowo był przewożony z miejsca internowania w Stoczku Warmińskim (Klasztornym) do innego miejsca – Prudnika Śląskiego. Wydarzenie to opisuje sam Kardynał Wyszyński w „Zapiskach Więziennych”.  

 

Uroczysty apel odbędzie się w obecności pocztów sztandarowych, organizacji kombatanckich, szkół, harcerzy, kompanii honorowych jednostek wojskowych, reprezentantów władz państwowych i samorządowych oraz dostojników kościelnych różnych wyznań. O godzinie 12.30 wszyscy zebrani przeniosą się do hangaru lotniczego, by wysłuchać okolicznościowego wystąpienia wybitnego profesora Jana Żaryna. Finałem uroczystości będzie  Liturgia Słowa Bożego oraz wystawa zdjęć poświęconej wybitnym Polakom, Kardynałowi Wyszyńskiemu oraz Janowi Pawłowi II. Nie zabraknie również koncertu orkiestry wojskowej z pokazem musztry paradnej (godz. 13.20). Organizatorem uroczystości jest Aeroklub Krainy Jezior.

 

W piątek (4 października) zaplanowano także uroczystości w Stoczku Klasztornym – Sanktuarium Matki Pokoju. O godz. 17 rozpocznie się msza święta pod przewodnictwem księdza infułata Adolfa Setlaka w intencji o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.