Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Pierwsza umowa z nowego RPO Warmia Mazury 2014-2020

27-11-2015

Pierwsza umowa z nowego RPO Warmia Mazury 2014-2020

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie została podpisana umowa związana z dofinansowaniem drogi łączącej terminal Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury z drogą krajową nr 57. Droga o długości 1,4...

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Dla przetwórców z sektora rolno-spożywczego

27-11-2015

Dla przetwórców z sektora rolno-spożywczego

Od 1 grudnia do 30 grudnia 2015 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski związane z pomocą finansową w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót...

Więcej

Społeczeństwo

Zakończono obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa

27-11-2015

Zakończono obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa

Uroczystości odbyły się 26 listopada 2015 roku w sali sejmiku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Honorowy patronat nad imprezą objął marszałek Gustaw Marek Brzezin. Od maja 2015 roku w...

Więcej

Turystyka i promocja regionu

Amerykanie, przyjeżdżajcie na Mazury

27-11-2015

Amerykanie, przyjeżdżajcie na Mazury

Amerykańska edycja magazynu National Geographic zamieściła listę miejsc, które trzeba koniecznie odwiedzić w 2016 roku. Wśród 16 propozycji najlepszych wycieczek, znalazły się także Mazury.

Więcej

Kultura

Olsztyńscy pisarze i poeci w obiektywach fotografików

27-11-2015

Olsztyńscy pisarze i poeci w obiektywach fotografików

Wernisaż wystawy pt. „Szeroki kąt widzenia” odbędzie się w piątek (27 listopada) o godz. 17. Zdjęcia będzie można oglądać w olsztyńskiej Galerii Stary Ratusz WBP (ul. Stare Miasto 33).

Więcej

Edukacja i Sport

Z AZS do reprezentacji Polski

27-11-2015

Z AZS do reprezentacji Polski

Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej zaakceptowało szeroki skład reprezentacji Polski mężczyzna na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w 2016 roku. Stephane Antiga, selekcjoner reprezentacji podał 22-osobowy skład, który w...

Więcej

Fot. organizatorzyUroczystości poświęcone pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Jana Pawła II odbędą się 5 października na lotnisku Wilamowo pod Kętrzynem. Początek o godz. 12.

 

Spotkanie jest inspirowane wydarzeniami z 6 października 1954 roku, kiedy to Kardynał Wyszyński przez Lotnisko Kętrzyn Wilamowo był przewożony z miejsca internowania w Stoczku Warmińskim (Klasztornym) do innego miejsca – Prudnika Śląskiego. Wydarzenie to opisuje sam Kardynał Wyszyński w „Zapiskach Więziennych”.  

 

Uroczysty apel odbędzie się w obecności pocztów sztandarowych, organizacji kombatanckich, szkół, harcerzy, kompanii honorowych jednostek wojskowych, reprezentantów władz państwowych i samorządowych oraz dostojników kościelnych różnych wyznań. O godzinie 12.30 wszyscy zebrani przeniosą się do hangaru lotniczego, by wysłuchać okolicznościowego wystąpienia wybitnego profesora Jana Żaryna. Finałem uroczystości będzie  Liturgia Słowa Bożego oraz wystawa zdjęć poświęconej wybitnym Polakom, Kardynałowi Wyszyńskiemu oraz Janowi Pawłowi II. Nie zabraknie również koncertu orkiestry wojskowej z pokazem musztry paradnej (godz. 13.20). Organizatorem uroczystości jest Aeroklub Krainy Jezior.

 

W piątek (4 października) zaplanowano także uroczystości w Stoczku Klasztornym – Sanktuarium Matki Pokoju. O godz. 17 rozpocznie się msza święta pod przewodnictwem księdza infułata Adolfa Setlaka w intencji o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.