Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Eljako-Al zainwestuje w strefie ekonomicznej

24-03-2017

Inwestycja Eljako-Al powstanie w Nidzicy na działce o powierzchni 5,81 ha objętej granicami Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Projekt dotyczy budowy zakładu produkującego okna, drzwi i fasady z aluminium. Inwestycja powstanie w Nidzicy na działce o powierzchni 5,81 ha objętej granicami Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Konferencja o zatruciach pszczół

23-03-2017

Pszczoła na mleczu. Fot. www.stockvault.net

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zaprasza na konferencję pt. „Zatrucia pszczół”. Spotkanie odbędzie się 30 marca o godz. 10 w sali konferencyjnej przy ul. Jagiellońskiej 91.

Więcej

Społeczeństwo

Rada dialogu ustala plan pracy

24-03-2017

www.stockvault.net

Wojewódzka rada dialogu społecznego spotka się na plenarnym posiedzeniu w poniedziałek 27 maraca o godz. 12.30 w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. W porządku obrad przewidziano:

Więcej

Turystyka i promocja regionu

Pieszo powędrujesz śladem kolei z Mrągowa do Piecek

24-03-2017

Las

Nasypy dawnych linii kolejowych mogą stać się doskonałymi szlakami pieszymi czy rowerowymi. Na wędrówkę tego rodzaju szlakiem, wiodącym z Mrągowa do Piecek, organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych 25 marca 2017 roku.

Więcej

Kultura

Figuratywnie i symbolicznie w Galerii Marszałkowskiej

24-03-2017

Budynek Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie z lotu ptaka

Wilga Badowska jest kolejną autorką, której wystawę będzie można podziwiać w Galerii Marszałkowskiej, w głównym holu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek (27 marca) o godz. 16.

Więcej

Edukacja i Sport

Filmowe zajęcia dla polonistów

23-03-2017

Film. Fot. pixabay.com

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zaprasza na warsztaty pt. „Film na lekcjach języka polskiego w szkole ponadgimnazjalnej. Korespondencja sztuk”. Zajęcia odbędą się 1 kwietnia w Zespole Szkół im. K. C. Mrongowiusza w...

Więcej

Fot. organizatorzyUroczystości poświęcone pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Jana Pawła II odbędą się 5 października na lotnisku Wilamowo pod Kętrzynem. Początek o godz. 12.

 

Spotkanie jest inspirowane wydarzeniami z 6 października 1954 roku, kiedy to Kardynał Wyszyński przez Lotnisko Kętrzyn Wilamowo był przewożony z miejsca internowania w Stoczku Warmińskim (Klasztornym) do innego miejsca – Prudnika Śląskiego. Wydarzenie to opisuje sam Kardynał Wyszyński w „Zapiskach Więziennych”.  

 

Uroczysty apel odbędzie się w obecności pocztów sztandarowych, organizacji kombatanckich, szkół, harcerzy, kompanii honorowych jednostek wojskowych, reprezentantów władz państwowych i samorządowych oraz dostojników kościelnych różnych wyznań. O godzinie 12.30 wszyscy zebrani przeniosą się do hangaru lotniczego, by wysłuchać okolicznościowego wystąpienia wybitnego profesora Jana Żaryna. Finałem uroczystości będzie  Liturgia Słowa Bożego oraz wystawa zdjęć poświęconej wybitnym Polakom, Kardynałowi Wyszyńskiemu oraz Janowi Pawłowi II. Nie zabraknie również koncertu orkiestry wojskowej z pokazem musztry paradnej (godz. 13.20). Organizatorem uroczystości jest Aeroklub Krainy Jezior.

 

W piątek (4 października) zaplanowano także uroczystości w Stoczku Klasztornym – Sanktuarium Matki Pokoju. O godz. 17 rozpocznie się msza święta pod przewodnictwem księdza infułata Adolfa Setlaka w intencji o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.