Digital OfficePublic Information Section
czarnobiay A A A
Wyszukiwanie zaawansowane
Mainpage
Mainpage

Zaproszenie na I Sesję Rady Miejskiej w Kisielicach PDF Print
Written by administrator   
27.11.2014.
There are no translations available

Zaproszenie na I Sesję Rady Miejskiej
w Kisielicach

Zapraszam na I - Zwyczajną Sesję Rady Miejskiej w Kisielicach, która odbędzie się w dniu 1 grudnia 2014 r. (poniedziałek) o godz. 10:00 w sali konferencyjnej przy ul. Polnej 1 w Kisielicach.

PORZĄDEK POSIEDZENIA
1. Otwarcie sesji przez najstarszego wiekiem radnego obecnego na sesji i stwierdzenie jej prawomocności
2. Wręczenie radnym zaświadczeń o wyborze.
3. Wręczenie Burmistrzowi zaświadczenia o wyborze.
4. Złożenie ślubowania przez radnych.
5. Złożenie ślubowania przez Burmistrza.
6. Ustalenie porządku obrad.
7. Wybór Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kisielicach.
8. Przejęcie przez Przewodniczącego Rady prowadzenia sesji od Radnego Seniora.
9. Wybór Wiceprzewodniczących Rady.
10. Wybór Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej oraz jej składu.
11. Wybór Przewodniczących pozostałych Komisji stałych oraz ich składów.
12. Wolne wnioski
13. Zakończenie obrad.

Last Updated 27.11.2014.
 
Informacja prasowa PDF Print
Written by administrator   
24.11.2014.
There are no translations available

Informacja prasowa

Krajowe Centrum ds. AIDS, agenda Ministra Zdrowia, 20 listopada 2014 r. rozpoczyna ogólnopolską kampanię edukacyjną pt. Jeden test. Dwa życia. Zrób test na HIV. Dla siebie i swojego dziecka™.

Przekaz tej kampanii społecznej kierowany jest do kobiet w wieku prokreacyjnym, które nie odnoszą ryzyka zakażenia HIV do siebie, a także do tych lekarzy ginekologów, którzy niechętnie kierują swoje pacjentki na badania w kierunku HIV. Kampania przypomina, że lekarz ma obowiązek zaproponować pacjentce będącej w ciąży badanie w kierunku HIV. Badanie powinno zostać wykonane przed 10. tygodniem ciąży oraz między 33. a 37. tygodniem.

Celem kampanii jest zmniejszenie liczby zakażeń HIV wśród nowo narodzonych dzieci oraz zwiększenie świadomości dotyczącej testowania w kierunku HIV wśród osób dorosłych. Wiele osób niesłusznie uważa, że problem HIV ich nie dotyczy, przez co o swoim zakażeniu dowiadują się zbyt późno, nawet w fazie AIDS. W naszym kraju rodzą się również dzieci zakażone tym groźnym wirusem. Można temu jednak zapobiec – wystarczy jedynie, żeby przyszła mama wykonała w czasie ciąży test w kierunku HIV i poddała się odpowiedniemu leczeniu, gdyby jego wynik okazał się pozytywny. Dzięki wykonaniu testu w kierunku HIV kobiety ratują nie tylko swoje życie, lecz także dają szansę na zdrowe życie swoim dzieciom.

Test na HIV powinna wykonać nie tylko przyszła mama, lecz także przyszły tata. Ojciec dziecka może wykonać test anonimowo, bezpłatnie i bez skierowania w jednym z punktów konsultacyjno-diagnostycznych (adresy punktów można znaleźć na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS www.aids.gov.pl).

Kampania została objęta patronatem honorowym przez: Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Polskie Towarzystwo Naukowe AIDS, Konsultanta krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz Konsultanta krajowego w dziedzinie perinatologii. Jednym z partnerów kampanii jest Fundacja Rodzić po Ludzku.

Od początku epidemii do września 2014 r. rozpoznano w Polsce 18 204 zakażenia HIV, 3 163 osoby zachorowały na AIDS, 1 283 chorych zmarło. Na dzień 31 października 2014 r. leczeniem ARV objętych było 7 776 pacjentów, w tym 110 dzieci. Szacuje się, że z wirusem żyje ok. 35 tys. osób, więc co druga osoba żyjąca z HIV nie wie, że jest zakażona i może nieświadomie zakażać innych. Jak czytamy w Rekomendacjach PTN AIDS osoby nieświadome swego zakażenia stanowią źródło 75% nowych zakażeń.

Last Updated 24.11.2014.
 
OGŁOSZENIE PDF Print
Written by administrator   
19.11.2014.
There are no translations available

OGŁOSZENIE

Burmistrz Kisielic uprzejmie informuje o przystąpieniu do sporządzenia zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego dla Gminy i Miasta Kisielice oraz w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Kisielice. Szczegółowe informacje w załącznikach.

Załączniki:
1. Załącznik 1
2. Załącznik 2
3. Załącznik 3

Last Updated 19.11.2014.
 
Obchody Święta Niepodległości w Kiselicach PDF Print
Written by administrator   
12.11.2014.
There are no translations available

Obchody Święta Niepodległości w Kisielicach

Obchody Święta Niepodległości w dniu 11 listopada br. rozpoczęły się w Kisielicach tak jak co roku - w hali Zespołu Szkół w Kisielicach turniejem w halową piłkę nożną „o Puchar Niepodległości” ufundowany przez Burmistrza Kisielic. W turnieju organizowanym przez MLKS Olimpia Kisielice wzięło udział 6 zespołów podzielonych na dwie grupy. Drugim elementem obchodów był organizowany przez Stowarzyszenie „Pod Tęczą” przy wydatnej pomocy harcerzy z kisielickiego Zespołu Szkół oraz strażaków marsz "11.11.11.11.14”. Kilkadziesiąt osób ruszyło spod kisielickiego kościoła by przejść ulicami miasta. Marsz zakończono w amfiteatrze, w którym swoje wystąpienie miał Burmistrz Kisielic. Strażak, Roman Kurek, przygotował dla wszystkich wspaniałą grochówkę, a na zakończenie w powietrze wypuszczono białe i czerwone balony.

Wyniki turnieju piłki nożnej:
Huragan Klimy – PSM Jędrychowo - 2 : 2
Huragan Klimy – NNP Kisielice - 1 : 1
NNP Kisielice – PSM Jędrychowo - 3 : 2
Husaria Team – Czarno czarni - 0 : 3
Husaria – Afidekor Kisielice - 2 : 4
Afidekor – Czarno czarni - 2 : 3

Półfinały:
Czarno czarni – Huragan - 4 : 2
NNP – Afidekor - 2 : 5

IV miejsce: Husaria – PSM - 2 : 1
III miejsce: NNP – Huragan - 5 : 3

Finał: Czarno czarni – Afidekor - 2 : 3
II miejsce - Czarno czarni
I miejsce - Afidekor

Królem strzelców został zawodnik Afidekoru Korzeniak Adam – 6 bramek, a najlepszym bramkarzem został Rafał Uschpelkat z Czarno czarnych.

GALERIA ZDJĘĆ

Last Updated 13.11.2014.
 
Gmina Kisielice w TVN24 PDF Print
Written by administrator   
12.11.2014.
There are no translations available

Gmina Kisielice w TVN24

Dnia 10 listopada 2014 r. na kanale TVN24 w trakcie programu pt. "Czarno na białym" został wyemitowany materiał o ekologicznych rozwiązaniach, które zostały zastosowane m.in. w Gminie Kisielice. Materiał dostępny jest na stronie TVN24 pod adresem: http://www.tvn24.pl

Last Updated 12.11.2014.
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 1 - 9 of 533