24.07.2014.
There are no translations available

Wizyta delegacji Amerykańskiej Izby Handlowej
w Polsce w Kisielicach

3 czerwca w Kisielicach gościła delegacja przedstawicieli Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce (American Chamber of Commerce in Poland).
American Chamber of Commerce in Poland z siedzibą w Warszawie jest wiodąca w kraju instytucją reprezentującą skupionych wokół niej międzynarodowych inwestorów w Polsce głównie ze Stanów Zjednoczonych.
Wśród gości byli przedstawiciele administracji szczebla krajowego, Senator Leszek Czarnobaj oraz Poseł Artur Bramora oraz przedstawiciele licznych firm jak: International Paper, PROCTER & GAMBLE, BRITISH AMERICAN TOBACCO POLSKA TRADING, GE INTERNATIONAL SA, UL INTERNATIONAL POLSKA Sp. z o.o.; PEPSI COLA GENERAL BOTTLERS;
W trakcie wizyty Burmistrz Kisielice przedstawił ofertę inwestycyjną Gminy Kisielice zachęcając tym samym do lokowania kapitału w naszej gminie. Z dużym zainteresowaniem omówiono również zdobycie przez Gminę Kisielice głównej nagrody w konkursie w Brukseli.

Last Updated 24.07.2014.

Gmina Kisielice ZWYCIĘZCĄ w Brukseli” PDF Print
24.06.2014.

Gmina Kisielice ZWYCIĘZCĄ w Brukseli”

Gmina Kisielice zwyciężyła w kategorii „MANAGENERGY” w ramach prestiżowego wydarzenia pn. „Sustainable Energy Europe & ManagEnergy Awards„ - corocznej ogólnoeuropejskiej inicjatywy organizowanej przy Komisji Europejskiej w Brukseli.

Jednym z głównych celów inicjatywy jest promocja i wyróżnienie jednostek samorządu terytorialnego, podmiotów gospodarczych, stowarzyszeń, agencji energetycznych które swoimi działaniami wyróżniają się na tle całej Unii Europejskiej m. in w zakresie:
- działań mających na celu zróżnicowanie źródeł dostaw energii w oparciu o odnawialne zasoby,
- poprawy efektywności energetycznej i racjonalnego gospodarowania energią,
- gospodarki niskoemisyjnej,
- innowacyjnymi wdrożenia w branży OZE.

W tym roku nagrody przyznano w 6 kategoriach. 5 czerwca Komisja Europejska opublikowała listę 5 nominowanych dla każdej z kategorii, tym samym wyłoniono 30 najlepszych projektów z 342 z całej Europy. Oprócz Kisielic w gronie nominowanych znalazły się projekty z: Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii oraz Szwecji. Wśród nominowanych Kisielicki projekt był jedynym z Polski.
Ogłoszenie zwycięzców odbyło się w dniu 24 czerwca w Brukseli w budynku Charlemagne, nagrodę dla Gminy Kisielice odebrał osobiście Burmistrz Kisielic – Tomasz Koprowiak.

Kisielice zwyciężyły w swojej kategorii projektem pn. „Gmina Kisielice- Samowystarczalna Energetycznie Gmina” w ramach którego zostały opisane dotychczasowe działania i osiągniecia gminy z zakresu:
- ograniczenia emisji zanieczyszczeń,
- dążeń do uniezależnienie się energetycznego gminy,
- lokalnego rozwoju gospodarczego w oparciu o inwestycje w OZE.

Wszystkie dotychczasowe inwestycje z obszaru gminy można podzielić na trzy główne grupy: energetykę wiatrową, wykorzystanie biomasy do produkcji ciepła i energii elektrycznej oraz wykorzystanie energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że tutaj w Brukseli odbieram tę nagrodę, nagrodę dla całej naszej społeczności lokalnej, wszystkich mieszkańców.” - tak powiedział w swoim wystąpieniu zaraz po wręczenie nagrody Tomasz Koprowiak- Burmistrz Kisielic.

CEREMONIA WRĘCZENIA NAGRODY

Last Updated 30.06.2014.

Festyn ,,Pod Wieprzem" w Klimach PDF Print
25.07.2014.

Festyn ,,Pod Wieprzem" w Klimach

Zapraszamy wszystkich na Festyn ,,Pod Wieprzem" w Klimach, który odbędzie się 16.08.2014 r. od godz. 15:00. Podczas zabawy zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach o Puchar Burmistrza Kisielic na najlepsze potrawy. Ponadto organizator przewidział nagrody rzeczowe dla uczestników. Zgłoszenia do konkursu pod numerem tel.: 603 045 834

23.07.2014.

„II Ogólnopolski Bieg Przełajowy o Puchar Burmistrza Kisielic”

Dnia 19 lipca b.r. odbył się w Limży „II Ogólnopolski Bieg Przełajowy o Puchar Burmistrza Kisielic” zorganizowany przez Stowarzyszenie „ ZGODA” z Limży. Bieg odbył się na trasie Limża – Pławty Wielkie – Limża i wynosił 10 km.
Na starcie stanęło 29 zawodników i wszyscy ukończyli bieg w wyznaczonym czasie. W klasyfikacji ogólnej wygrał Mariusz Kowalski ze Sztumu z czasem 35,28, drugi był Wojciech Retka z Susza – czas 36,51, a trzecie miejsce zajął Piotr Kamiński z Iławy z czasem 37,10. W kategorii kobiet wygrała Iga Zaleśkiewicz z Susza – czas 48,33, druga była Bożena Lulińska też z Susza – czas 52,26, a trzecia Grażyna Bulik z Laseczna – czas 53,01. Najmłodszym uczestnikiem biegu był 13 letni Kacper Głowacki z Grodźca, który w biegł na metę z czasem 47,31, a najstarszym Jerzy Szymański (lat 70) z Kurzętnika – czas 50,63. Najlepszym Zawodnikiem Gminy Kisielice został Mariusz Galicki – czas 48,25.
Na mecie biegu każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal wręczany przez Burmistrza Kisielic Pana Tomasza Koprowiaka. Bieg był podzielony na sześć kategorii wiekowych, gdzie trzech pierwszych zawodników z danej kategorii otrzymało puchary i upominek. Wśród wszystkich zawodników zostały rozlosowane nagrody rzeczowe.
W tym samy dniu miały miejsce jeszcze trzy biegi. W pierwszym uczestniczyły dzieci, w drugim młodzież, zaś ostatni bieg należał do organizatorów II Biegu Przełajowego Limża 2014 i zakończył on rywalizację sportową.
Serdecznie dziękujemy naszym partnerom, którzy czuwali nad bezpiecznym przebiegiem naszej imprezy sportowej – Pani Urszuli Mossety za opiekę medyczną, Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji z Kisielic. Głębokie podziękowania składamy również naszym sponsorom, którzy w dużej mierze przyczynili się do organizacji naszych zawodów – p. Tomaszowi Koprowiakowi Burmistrzowi Kisielic, p. Jackowi Karczewskiemu – Nadleśnictwo Susz, p. Małgorzacie i Jerzemu Jakubczyk, p. Mirosławowi Kukuła, p. Agnieszce i Jackowi Feige, p. Wiolecie i Czesławowi Dudzik oraz p. Rafałowi Markowskiemu.