Digital OfficePublic Information Section
czarnobiay A A A
Wyszukiwanie zaawansowane
Mainpage
Mainpage

OGŁOSZENIE PDF Print
Written by administrator   
30.10.2014.
There are no translations available

Ogłoszenie ! ! !

Burmistrz Kisielic uprzejmie informuje, że w dniach od 31 października do 7 listopada 2014 roku w Urzędzie Miejskim w Kisielicach pok. Nr 11 w godz. od 8:00 do 14:00 będą wyłożone do wglądu spisy wyborców na WYBORY SAMORZĄDOWE zarządzone na dzień 16 listopada 2014 r.

Burmistrz Kisielic
/-/ Tomasz Koprowiak

Last Updated 30.10.2014.
 
Trzydziestolecie Pomeranii PDF Print
Written by administrator   
29.10.2014.
There are no translations available

Trzydziestolecie Pomeranii

W minionym tygodniu w Kisielicach odbyły się obchody trzydziestolecia istnienia zespołu folklorystycznego Pomerania. Zespół powstał w 1984 roku z inicjatywy Pani Haliny Gniadek i przy pomocy Pani Ireny Pielarek. Początkowo działały przy kisielickiej Spółdzielni Kółek Rolniczych i wsparciu Wojewódzkiego Związku Kółek Rolniczych w Malborku. Swój pierwszy występ odnotowały w 84 roku na dożynkach gminnych. Kilkakrotnie brały udział w warsztatach muzycznych w Opaleniu k/Gniewu. Brały również udział i biorą do tej pory w przeglądach zespołów folklorystycznych w Starym Polu, Szałkowie, Sztumie, Złotowie, Cyganach i Kwidzynie. Swoimi występami uświetniały i uświetniają lokalne uroczystości. Do dnia dzisiejszego od początku istnienia oprócz Pani Haliny w zespole występują Panie: Helena Łubek, Irena Gołkowska, Małgorzata Sobczak. Oprócz nich obecnie występują Panie: Danuta Kruszyńska, Filomena Bigda, Hanna Piotrowicz, Genowefa Myrcha i Pan Gabriel Starbała. Jak mówi Pani Gniadek tak długi okres działalności nie byłby możliwy gdyby nie pomoc władz lokalnych, burmistrza, dyrektora Ośrodka Kultury i wielu ludzi, którzy na co dzień pomagają logistycznie zespołowi jak chociażby Pani Bożena Borkowska, na co dzień córka Pani Haliny.

Jubileuszową uroczystość zespołu swoją obecnością zaszczycili: Radna Sejmiku Wojewódzkiego, Pani Bernadeta Hordejuk, Starosta Iławski Maciej Rygielski, Burmistrz Kisielic Tomasz Koprowiak i wielu miejscowych sympatyków zespołu, którzy gratulowali jubileuszu i życzyli następnych co najmniej trzydziestu lat.

GALERIA ZDJĘĆ

Last Updated 29.10.2014.
 
Rusza projekt „Baw się ze mną mamo, tato" PDF Print
Written by administrator   
27.10.2014.
There are no translations available

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnym „Rozwiń skrzydła” w Kisielicach zaprasza:

W czwartek 30.10.2014 o godz. 14:30 odbędą się warsztaty dla dzieci i rodziców dzieci niepełnosprawnych w ramach projektu „Baw się ze mną mamo, tato”.

Zajęcia są nieodpłatne i odbędą się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zespole Szkół Rolniczych, ul. Daszyńskiego 12 w Kisielicach. Warsztaty będą poświęcone metodzie integracji sensorycznej w terapii dziecka niepełnosprawnego. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenie w załączniku.

Załącznik:
1. Warsztaty zgłoszenie.pdf
 

Last Updated 27.10.2014.
 
Komunikat PDF Print
Written by administrator   
21.10.2014.
There are no translations available

Komunikat

Miejska Komisja Wyborcza w Kisielicach uprzejmie informuję, że dnia 22.10.2014 r. w Urzędzie Miejskim w Kisielicach w sali nr 1 odbędą się dwa losowania. Pierwsze o godz. 16:00 dotyczyć będzie nadania jednolitych numerów list kandydatów na radnych, natomiast drugie o godz. 16:30 składów obwodowych komisji wyborczych. Szczegółowe informacje dostępne są w BIP - link.

Last Updated 21.10.2014.
 
Potrójne wyróżnienie Gminy Kisielice PDF Print
Written by administrator   
20.10.2014.
There are no translations available

Potrójne wyróżnienie Gminy Kisielice

Szanowni Państwo,

17 października 2014 w Warszawie odbyła się uroczysta gala kończąca XIII edycję konkursów: „Gmina Fair Play” oraz „Przyjazna Polska”. Organizatorem konkursów jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym. Jest nam miło poinformować, iż w tym roku Gmina Kisielice została dwukrotnie doceniona za dotychczasową działalność m.in. inwestycyjno-ekologiczną. Natomiast Panu Tomaszowi Koprowiakowi Burmistrzowi Kisielic przyznano tytuł „Samorządowego Menedżera Roku 2014”.

Burmistrz Kisielic odebrał wyróżnienie za „wizjonerskie, konsekwentne i skuteczne działania, które sprawiły, że mało znana gmina miejsko-wiejska z dziedzictwem popegeerowskim znalazła się w gronie niekwestionowanych liderów w zakresie realizowania inwestycji w odnawialne źródła energii w woj. warmińsko-mazurskim, które uczyniły z Gminy Kisielice "gminę samowystarczalną energetycznie” czytamy w uzasadnieniu kapituły konkursu. Pamiątkowe wyróżnienie Burmistrz Kisielic odebrał z rąk Pana Janusza Piechocińskiego Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra gospodarki. Oprócz Burmistrza Kisielic, tytuł otrzymało dwóch samorządowców: PAN TADEUSZ CZAJKA Wójt Gminy Tarnowo Podgórne oraz PAN TOMASZ ŚMIETANKA Burmistrz Gminy Kozienice.

Po raz pierwszy Gmina Kisielice otrzymała certyfikat i godło promocyjne „Przyjazna Polska” i została laureatem certyfikacji Zielona Gmina”. Celem programu „Przyjazna Polska jest zaprezentowanie społeczności krajowej i międzynarodowej wyróżniających się polskich samorządów, wypromowanie ich osiągnięć i możliwości oraz pokazanie, że spełniają wysokie kryteria profesjonalnego zarządzania, mają umiejętności tworzenia korzyści rozwojowych, a także charakteryzują się przedsiębiorczością i inicjatywą.

Ponadto po raz dziewiąty Gmina Kisielice uzyskała certyfikat Gmina Fair Play. Konkurs „Gmina Fair Play” jest inicjatywą skierowaną do wszystkich gmin, które dbając o interesy społeczności lokalnych stwarzają na swym terenie możliwie najlepsze warunki dla rozwoju działalności gospodarczej i inwestycyjnej. Podstawowym celem konkursu jest popularyzowanie etyki w działalności samorządów, przejrzystości procedur oraz postaw godnych naśladowania, sprzyjających podejmowaniu przedsięwzięć inwestycyjnych.

Więcej informacji o konkursie i tegorocznej edycji na stronach: www.fairplay.pl, www.przyjaznapolska.pl, www.wyborcza.pl oraz www.samorzad.pap.pl.

GALERIA ZDJĘĆ

Last Updated 21.10.2014.
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 1 - 9 of 523