Digital OfficePublic Information Section
czarnobiay A A A
Wyszukiwanie zaawansowane
Mainpage
Mainpage

INFORMACJA PDF Print
Written by administrator   
22.09.2014.
There are no translations available

INFORMACJA !!!

Uprzejmie informujemy, że 25 września 2014 r. o godz. 18:00 w Kisielicach, przy ul. Polnej w Sali "ARKADIA" odbędzie się rekrutacja pracowników do firmy MM Szynaka Living. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie.

Last Updated 22.09.2014.
 
Dożynki Gminne 2014 PDF Print
Written by administrator   
10.09.2014.
There are no translations available

DOŻYNKI GMINNE 2014

Uroczystości dożynkowe są przede wszystkim świętem dla rolników, sadowników, hodowców oraz pracowników przemysłu okołorolnego. W tym roku zakończenie żniw świętowaliśmy 7 września. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. Dożynkową w kościele pw. Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach, a następnie z kościoła korowód przemaszerował na Stadion Miejski. Korowód dożynkowy, na stadionie przywitał na ludowo Zespół NARWANIE z Białegostoku, który prowadził drugą część ceremoniału dożynkowego.

„Święto plonów jest najlepszą okazją aby podziękować Wam za trud i wysiłek jaki na co dzień wkładacie w Waszą pracę, za systematyczne modernizowanie gospodarstw i ich unowocześnianie. Jestem przekonany, że taka postawa pozwoli, mimo nie zawsze sprzyjających warunków zewnętrznych, na osiąganie satysfakcji z wykonywanej pracy zarówno oraz wielu sukcesów zarówno na gruncie zawodowym jak i osobistym". – tak dziękował rolnikom w swoim przemówieniu Burmistrz Kisielic – Tomasz Koprowiak.

Rolę Starostów tegorocznych Dożynek Gminnych pełnili Pani Ewelina Szostak i Pan Grzegorz Pawłowski.
Pani Ewelina Szostak, wspólnie z mężem Markiem od 2007 r. prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 100 ha gdzie uprawiają pszenicę, rzepak, pszenżyto, kukurydzę i koniczynę na kiszonkę. Gospodarstwo specjalizuje się w hodowli bydła i produkcji mleka. Ogółem hodują 350 szt. bydła, w tym 142 krowy i 50 szt. opasów. Roczna wydajność produkcji mleka wynosi 8600 kg. Państwo Szostak dążą do prawy warunków pracy modernizując i inwestując w sprzęt rolniczy oraz w infrastrukturę. W swoim gospodarstwie wykorzystują nowoczesne dostosowane do wymogów UE maszyny i urządzenia. Pani Ewelina Szostak corocznie wyróżniana jest przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka Oddział w Olsztynie za największą w Gminie Kisielice wydajność w produkcji mleka. Jest również laureatką VI edycji Rankingu Dostawców ROTR Spółdzielni Mleczarskiej w Rypinie w 2013.
Pan Grzegorz Pawłowski, który wspólnie z żoną od roku 1984 prowadzi gospodarstwo rolne o pow. 40 ha. Gospodarstwo specjalizuje się w uprawie pszenicy, trawy nasiennej i rzepaku. Są również producentami trzody chlewnej, rocznie hodują ok. 300 szt. tuczników. Państwo Pawłowscy przez wiele lat sukcesywnie rozwijają i modernizują swoje gospodarstwo m.in. poprzez zakup nowoczesnego sprzętu rolniczego. Starosta dożynek aktywnie uczestniczy w życiu społecznym sołectwa, od roku 2011 jest członkiem Rady Sołeckiej w Goryniu.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku jak i poprzednim zgodnie z regulaminem przygotowywano wieńce tradycyjne. Do konkursu zgłosiło się 8 grup wieńcowych: Sołectwo Limża; Koło Gospodyń Wiejskich reprezentujące Sołectwo Jędrychowo; Sołectwo Sobiewola; Sołectwo wraz ze Stowarzyszeniem „Lepsza Przyszłość Łodygowa” reprezentującego Sołectwo Łodygowo; Sołectwo Butowo; Komitet Osiedlowy „Przyszłość” reprezentujący Miasto Kisielice; Sołectwo Klimy oraz Sołectwo Łęgowo.

Laureatem Konkursu „Na najładniejszy wieniec dożynkowy” został wieniec zgłoszony przez Sołectwo LIMŻA, który będzie reprezentował Gminę Kisielice na Dożynkach Wojewódzkich 21 września. Pozostałe wieńce otrzymały wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną. Po raz pierwszy odbył się „Konkurs Publiczności na najładniejszy wieniec dożynkowy”, w którym każdy dorosły mieszkaniec gminy mógł zagłosować i wybrać najładniejszy wieniec według własnego uznania. Zwycięzcą okazał się wieniec reprezentujący Komitet Osiedlowy „Przyszłość” z Kisielic, a w śród uczestników głosowania rozlosowano 6 nagród rzeczowych.

Tegoroczne uroczystości dożynkowe uświetniła uroczysta Gala Wręczenia Nagród za Propagowanie Odnawialnych Źródeł Energii. Konkurs organizowała Fundacja Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekologicznych z Białegostoku. Tegoroczni laureaci to:

Człowiek 2013 roku – Radosław Grech
Instytucja 2013 roku – EASYSOLAR Sp. z o.o
Inicjatywa 2013 roku – Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej

Nagrody wręczali: Krzysztof Stawnicki – Prezes FOWE, Bernadeta Hordejuk – radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Tomasz Koprowiak – Burmistrz Kisielic.

Na scenie Amfiteatru mogliśmy podziwiać występy lokalnych zespołów folklorystycznych: Pomerania z Kisielic, Kalina z Jędrychowa, Anibabki z Kurzętnika, Marezianki z Marez, Powiślanki z Kwidzyna oraz Mirana z Kisielic. Gościnie występował zespół NARWANIE Z z Białegostoku. Wieczorem odbył się koncert zespołu VENY VALLEY.
W dniu dożynek na publiczność czekało wiele atrakcji, m.in. degustacja wypieków, potraw, grochówka, góralskie oscypki, wystawa sprzętu rolniczego i produktów chemii rolniczej oraz atrakcje dla dzieci.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację dożynek, a w szczególności Naszym Stowarzyszeniom przygotowującym stoiska i dekoracje dożynkowe oraz sponsorom serdecznie dziękujemy.

GALERIA ZDJĘĆ - DOŻYNKI                                  GALERIA ZDJĘĆ - WIEŃCE

Last Updated 15.09.2014.
 
Czytaj w oryginale. „BOOKS” w Bibliotece Publicznej w Kisielicach PDF Print
Written by administrator   
15.09.2014.
There are no translations available

Czytaj w oryginale. „BOOKS”
w Bibliotece Publicznej w Kisielicach

Miejsko-Gminna Biblioteka w Kisielicach zaprasza dzieci i rodziców oraz nauczycieli języka angielskiego do korzystania z książek w języku angielskim. Z wiekiem oglądanie, czytanie i słuchanie książek w oryginale przynosi coraz więcej korzyści:
- bogatą bazę słownictwa,
- poznajemy naturalne konstrukcje, tzn. czytając obcujemy z dużą ilością tekstu,
- angażujemy kanał wizualny ,tzn. dzięki częstemu patrzeniu na słowa poprawiamy ortografię i rozpoznajemy słownictwo .

Ogromnie ważny jest dobór książki. Podobnie, jak w czytaniu książek po polsku, wybierzmy książkę, która nas nie zniechęci. Bo przecież nie musimy dużo czytać, możemy uczyć się słówek, zwrotów, gramatyki, dużo słuchać i pisać. I takie książki, które bawią, uczą, zachęcają do słuchania i czytania Polecamy!!! A mamy je dzięki sponsorce zamieszkałej w Londynie.

GALERIA ZDJĘĆ

Last Updated 15.09.2014.
 
Przydomowe mikroźródła energii odnawialnej PDF Print
Written by administrator   
11.09.2014.
There are no translations available

Nowe możliwości dofinansowania przydomowych mikroźródeł energii odnawialnej

 

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY KISIELICE

Burmistrz Kisielic Tomasz Koprowiak ponownie zaprasza mieszkańców na spotkanie poświęcone możliwościom uzyskania dofinansowania na przydomowe mikroinstalacje odnawialnych źródeł energii (instalacje fotowoltaiczne, przydomowe elektrownie wiatrowe, pompy ciepła). Na spotkaniu zostaną przedstawione kryteria oraz warunki ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu „PROSUMENT”, ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się 18 września 2014 r. o godz. 18:00 w małej sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Kisielicach (Szkoła Podstawowa) – Al. Wojska Polskiego 2

Last Updated 11.09.2014.
 
INFORMACJA PDF Print
Written by administrator   
10.09.2014.
There are no translations available

INFORMACJA

Burmistrz Kisielic uprzejmie informuje, że rozpoczęto prace nad opracowaniem projektu uchwały budżetowej i projektu wieloletniej Prognozy finansowej Gminy na 2015r.

W związku z powyższym osoby fizyczne, instytucje i jednostki niebędące organizacyjnymi jednostkami samorządu Gminy Kisielice, które chcą zgłosić swoje wnioski do projektu budżetu, winny to uczynić do 30 września 2014 roku.

Wnioski należy składać w Urzędu Miejskiego w Kisielicach pokój nr 9. Każdy wniosek powinien zawierać pełną informację o zakresie rzeczowym wniosku i w miarę możliwości określić zakres finansowy.

UWAGA:
1. Wnioski złożone po 30 września br. nie będą rozpatrywane przy projekcie budżetu na 2015 rok.
2. Odpowiedzią na złożone wnioski jest projekt budżetu Gminy na 2015 rok, a ostatecznie uchwała budżetowa na ten rok.

Last Updated 10.09.2014.
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 1 - 9 of 510