Artykuły z kategorii

Aktualności

Budynek Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie z lotu ptaka

Wilga Badowska jest kolejną autorką, której wystawę będzie można podziwiać w Galerii Marszałkowskiej, w głównym holu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Wernisaż odbędzie się w poniedziałek (27 marca) o godz. 16.

Olsztyńskie Spotkania Teatralne - logo

13 tytułów, 150 gości – aktorów, reżyserów, pracowników technicznych, garderobianych itd., 8 miast, ponad 15 godzin teatralnych widowisk które obejrzy około 4,5 tysiąca widzów – tak wyglądają Olsztyńskie Spotkania Teatralne w liczbach.

Pierwszy spektakl już w sobotę.

www.stockvault.net

Od 14 do 22 października 2017 roku odbędzie się 19. edycja Światowego Festiwalu Młodzieży i Studentów. Tym razem młodzież z całego świata spotka się w Soczi. Rosja już dwukrotnie była gospodarzem tego wydarzenia, w latach 1957 i 1985.

Ideą wydarzenie jest szerzenie takich wartości jak sprawiedliwość, pokój i równość społeczna oraz zacieśnianie międzynarodowych kontaktów oraz stworzenie pola do współpracy młodzieży z różnych stron globu. Program obejmuje m.in. panele dyskusyjne, otwarte wykłady na tematy międzynarodowe, a także wiele wydarzeń kulturowych, artystycznych i sportowych.

Ilustracja do tekstu

Spotkania w całym regionie potrwają do połowy kwietnia 2017 roku. Podczas poszczególnych wydarzeń zostaną przedstawione zwyczaje wielkanocne na dawnej warmińskiej i mazurskiej wsi.

Zostaną również zasady obowiązujące w Wielkim Poście, obchodami Niedzieli Palmowej, Wielkiego Tygodnia oraz świętowania w Wielkanoc.