Artykuły z kategorii

Plakat promujący koncert z muzyką kubańską

Z „Rey Ceballo&Tripulacion Cubana” w kolejnym spotkaniu pod nazwą „Odlotowe koncerty” wraz „Filharmonia Airways” via Port Lotniczy Olsztyn–Mazury polecimy na Kubę.

Będzie to trzecia (po USA i Rosji) koncertowa podróż organizowana przez Filharmonię wraz z Portem Lotniczym w Szymanach.

Tradycyjnie pasażerowie wchodząc na salę koncertową Filharmonii przejdą przez lotniskowe bramki elektromagnetyczne oraz otrzymają kartę pokładową upoważniającą do „muzycznego lotu” na Kubę.

W dwóch podróżach w dniu 15 i 17 marca, o godz. 19 kapitanem „Filharmonia Airways” będzie Reinaldo Ceballo – pianista, który wraz ze swoim zespołem zabierze nas w podróż na wyspę salsy, timby i cha-chy. Artysta od 15 lat związany z Polską stworzył kilka projektów, począwszy od znakomitej orkiestry „Calle Sol” (Ulica Słońca), przez jedyny w Europie musical „Conoce mi Cuba” (Poznaj moją Kubę), aż po kolejną, tym razem prawie w 100 proc. kubańską orkiestrę „Tripulacion Cubana”, dzięki której usłyszymy największe latynoskie przeboje w nowych aranżacjach.

Rey Ceballo z „Tripulacion Cubana” to jeden z najpopularniejszych na polskim rynku muzycznym zespołów salsowych. Swoim repertuarem nawiązuje do muzyki kubańskiej we wszystkich jej odsłonach. Posłuchamy jak brzmią cha-cha, salsa, timba, latin pop i latin jazz w rdzennym wydaniu wyspiarskim. Miłym zaskoczeniem zapewne będą porywające latynoskie aranżacje największych przebojów radiowych ostatnich lat.

Lider formacji, Rey Ceballo - to utalentowany pianista, wiolonczelista, kompozytor, producent i aranżer, pochodzący z Santiago de Cuba. Tajników fortepianu uczył go miedzy innymi Ruben Gonzales. W zespole nie brakuje innych wybitnych talentów, na instrumentach perkusyjnych Eddy Aguero Ferrer, młody utalentowany perkusista. Jedną z czołowych wokalistek zespołu jest Yaremi Alfonso, która śpiewała z Omarą Portugondo!

Port Lotniczy Olsztyn – Mazury to położony w sercu regionu (Szymany) nowoczesny, międzynarodowy port z pełną infrastrukturą przygotowaną do obsługi samolotów pasażerskich poruszających się zarówno w trybie rejsowym i czarterowym. Liczba osób odprawionych w Porcie w roku 2016 wyniosła 47 146 osób. W tym samym okresie lotnisko obsłużyło 538 przylotów w ramach General Aviation - samolotów i statków powietrznych niebędących samolotami rejsowymi.

Wykonawcy koncertu: Rey Ceballo & Tripulacion Cubana w składzie: Reinaldo Ceballo – lider, fortepian, Fernando del Rio – kontrabas, Edilson Sanchez – gitara, Eddy Aguero – timbalesy, Yoiulan Perez – bongo, Reinier Calderin – conga, śpiew, Dominik Jaske – quiro, Michał Tomaszczyk – puzon, Luis Nubiola – saksofon, Damian Marat – trąbka, Yaremi de las Mercedes – śpiew, Tony Matamoros – śpiew, Noel Horta – śpiew.