Artykuły z kategorii

Skorpenowy spływ na powitanie wiosny

Tradycja witania wiosny spływem płetwonurków Łyną ma w Olsztynie już trzynastoletnią tradycję. Po raz czternasty śmiałkowie zanurzą się w nurcie rzeki 18 marca.

Skorpenowym Spływ Łyną zagwarantuje emocje nie tylko im, ale i śledzącym ich z brzegu widzom.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku należy się spodziewać udziału około pięciuset płetwonurków ze wszystkich stron Polski. Taka liczba uczestników czyni z olsztyńskiej imprezy największe tego typu wydarzenie w kraju. Oprócz tych zebranych na brzegach, płetwonurkom będą towarzyszyli także kibice płynący rzeką kajakami. Uczestnicy tradycyjnie przygotują sobie oryginalne jednostki pływające i przywdzieją kolorowe i fantazyjne przebrania. Po zakończeniu spływu zostanie zaś rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy strój.

Po rejestracji (w godz. 7-11), odprawie, przebraniu się i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia płetewonurków w Kortowie, wyruszą oni kolorowym korowodem na most na Łynie przy ul. Tuwima (godz. 11.35-11.50). Stamtąd w samo południe zaczną startować, by po przepłynięciu miejskiego odcinka rzeki dotrzeć na metę na olsztyńskiej starówce pomiędzy godz. 13.15 a 14. Po powrocie do Kortowa zaplanowano podsumowanie imprezy i losowanie cennych nagród (16.30-18.00), a potem zabawę integracyjną w barze „Kuźnia Smaków”.

W sobotnim spływie mogą bezpłatnie uczestniczyć wszyscy zainteresowani, bez względu na przynależność klubową czy federacyjną. Organizatorem imprezy jest Akademicki Klub Płetwonurków „Skorpena” z Olsztyna.

Więcej informacji o spływie