Artykuły z kategorii

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Ministerstwo Sportu i Turystyki zachęca do wzięcia udziału w III Międzynarodowym Kongresie Etyki w Turystyce, który odbędzie się 27-28 kwietnia w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

Światowy Kongres Etyki jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Światową Organizację Turystyki (UWNTO). Poprzednia edycja Kongresu odbyła się w Ekwadorze w 2012 roku.

Las

Nasypy dawnych linii kolejowych mogą stać się doskonałymi szlakami pieszymi czy rowerowymi.

Na wędrówkę tego rodzaju szlakiem, wiodącym z Mrągowa do Piecek, organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych 25 marca 2017 roku.

Konferencja w Olsztynie

Upamiętniając niezwykłe dokonania Mikołaja Kopernika, w tym szczególnie związane z 500 rocznicą opracowania tablicy astronomicznej w Salach Kopernikowskich Olsztyńskiego Zamku, odbyła się konferencja „Wiosna zaczyna się w Olsztynie”.

Na Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie znajduje się wyjątkowy zabytek - tablica astronomiczna, wykonana przez Mikołaja Kopernika. Jest to jedyna na świecie tego typu pamiątka po wielkim astronomie. Tablica łączyła w sobie dwie funkcje: zegara oraz kalendarza słonecznego i pozwalała na określenie momentu wiosennego i jesiennego przejścia Słońca przez równik.

Targi w Łodzi

„Mazury są cudowne”, „piękne tereny”, „macie piękne i czyste jeziora” – tak reagowali odwiedzający stoisko promocyjne Warmii i Mazur podczas targów „Regiony Turystyczne – Na Styku Kultur”, które odbyły się w miniony weekend w Hali Expo w Łodzi.

Jak pokazują statystyki prowadzone przez punkty informacji turystycznej w województwie warmińsko-mazurskim - mieszkańcy województwa łódzkiego stanowią trzecią co do wielkości grupę turystów krajowych przyjeżdżających do naszego regionu. W bezpośrednich rozmowach wielu Łodzian dzieliło się wspomnieniami i wrażeniami z pobytu na Warmii i Mazurach. Prosili o materiały i sugestie dotyczące miejsc oraz atrakcji, które warto odwiedzić. Dużą popularnością cieszy się niezmiennie Kanał Elbląski. Większość odwiedzających albo już odbyło rejs, albo zamierza popłynąć „statkiem po trawie”.